viernes, 18 de febrero de 2011
Campionato Provincial de Cross
Todos os clasificados deberán estar ese mesmo día as 9:00 nas pistas de atletismo para sair todos xuntos. ( para sair as 9 en punto )
Os clasificados son:
Benxamin Fem:
Colomba
Lucia
Aida
Alba
Noa
Sabela
Benxamin Mas:
Gael
Mario
Daniel
Victor
Pedro
Jorge
Alevin Fem:
Ana
Lucia
Iria
Lidia
Andrea
Aitana
Infantil Masc:
Mauro
Ruben
Aaron
Denilson
Ivan
Infantil Fem:
Andrea
Noemi
Lucia
Sara
Laura
Cadete Fem:
Jessica
domingo, 13 de febrero de 2011
Resultados Campionato Escolar en pista-Balaídos
7º Lidia Outeiral Currás ............. 1:58,77
500 m. lisos benxamín femenino:
4º Colomba Carballal López ........ 2:08,71
6º Alba Pardavila Antepazo .........2:22,88
9º Noa Mariño Martínez ............. 2:30,66
10º Aída Currás Santomé ............ 2:48,72
11º Araceli del Río Rodas ............ 2:50,87
500 m. lisos alevín masculino:
7º Carlos Santomé Cordeiro ...... 2:00,01
9º Francisco García García ......... 2:02,91
500 m. lisos benxamín masculino:
9º Mario Núñez Martínez ........... 2:17,64
60 m. lisos alevín femenino:
4º Clara Docío Pereiro .............. 11,31
5º Iria Abal Molanes ................. 11,35
6º Andrea Currás Santomé .......11,81
7º Alicia García Regueira .......... 11,88
Altura alevín femenino:
3º Lucía Mariño Martínez ............0,90
Lonxitude alevín femenino:
11º Clara Docío Pereiro ................ 2,57
12º Lidia Outeiral Currás ..............2,42
Pelota 300 g alevín femenino:
1º Iria Abal Molanes ................... 16,60
5º Alicia García Regueira ............ 8,85
Pelota 300 g alevín masculino
10º Carlos Santomé Cordeiro ......16,82
20ª Francisco García García ........ 9,84
Moitísimas felicidades a tod@s
sábado, 12 de febrero de 2011
Campionato escolar de atletismo en pista-Balaídos, Vigo
Esta mañán xuntámonos nas pistas do estadio municipal de atletismo de Balaídos para disputar o campionato escolar en pista na fase zonal. Os máis madrugadores foron @s atletas alevíns, os cales participaban en varias probas simultáneamente.
Provistos das camisetas laranxiñas e con moitas ganas e algún feixe de nervios, lograron participar nas dúas probas nas que estaban apuntados.
As probas foron as seguintes:
ALTURA:
-Ana Paredes Cordeiro
-Lucía Mariño Martínez
-Andrea Currás Santomé
LONXITUDE:
-Lidia Outeiral Currás
-Clara Docío Pereiro
500 METROS LISOS:
-Noa Mariño Martínez
-Colomba Carballal López
-Alba Pardavila Antepazo
-Araceli del Río Rodas
-Aída Currás Santomé
-Mario Núñez Martínez
-Lidia Outeiral Currás
-Ana Paredes Cordeiro
-Lucía Mariño Martínez
-Francisco García García
-Carlos Santomé Cordeiro
60 METROS LISOS:
-Iria Abal Molanes
-Andrea Currás Santomé
-Alicia García Regueira
PELOTA 300 G:
-Iria Abal Molanes
-Alicia García Regueira
-Francisco García García
-Carlos Santomé Cordeiro
As nosas felicitacións a tod@s unha vez máis polo esforzo realizado e polo entusiasmo e ganas que poñen en cada competición.